РУССКИЙ ENGLISH

НОВИНИ | ФЕСТИВАЛЬ | ЧАС & МІСЦЕ | ГУРТИ | DJ'S & АРТИСТИ | РОЗКЛАД | КВИТКИ | PR | ПАРТНЕРИ | ФОТО & ВРАЖЕННЯ | КОНТАКТ | ФОРУМ | ГОСТЬОВА

ГУРТИ

У фестивалі братимуть участь близько двадцяти відомих і молодих музичних гуртів gothic / independent / dark romantic сцени України та Росії. Офіційно підтвержений склад фестивалю:

від України:

Кому Вниз (Київ, gothic industrial)
Вій (Київ, dark rock / folk)
Оля і Монстр (Одеса, проект вокалістки гурту ФЛЕР (FLEUR), dark electronics)
Холодне Сонце (Тернопіль, gothic rock / love metal)
Dust Heaven (Одеса, gothic synth)
Inferno (Київ, gothic metal)
Gray/Scale (Одеса, dark electro / ebm / industrial)
Вомбад (dark rock)
Ginger Snaps (Одеса, ebm / industrial)
Necropolis (Київ, gothic rock / dark wave)
Strigoii (Київ, dark rock / cold wave, проект з учасниками Друга Ріка / Molotov 20 / Скрябін)
Оксана Малицька (Київ, оперний gothic metal у стилі NIGHTWISH)
Тінь Сонця (Київ, gothic folk metal / folk rock)
Оркестр Янки Козир (Київ, shock rock / gothic / opera / punk / folk)

від Біларусі

Dromos (Мінськ, Біларусь, experimental dark-wave/industrial)
Prophetic Dream (Мінськ, Біларусь, cyber gothic electro)
Le Reine Margot (Мінськ, Біларусь, gothic rock у традиціях Віктора Цоя та КІНО)

від Росії:Slide Show (Москва, Росія, cyber/fetish gothic)

 

Кому ВниZ (Україна, Київ)

Найвідоміший і перший український готик-гурт, який виник у 1988 році. Вважається єдиним колективом в Україні та Східній Європі, що грає незвичну автентичну суміш готики та індастріалу у поєднанні з текстами стародавніх українських легенд. Протягом останнього десятиріччя Кому ВниZ випустили два альбоми, які надали їм статус культового гурту України і "батьків української готики". Зараз очікується видання нового альбому "IDEM" лейблом "Tridens Records / Чорна Правда Рекордз" (Український Готичний Портал). У середині 90-х гурт виступав разом на одній сцені з відомою формацією LAIBACH. У 2000 році Кому ВниZ стали хедлайнерами першого в Україні готичного фестивалю "Діти Ночі". У 2001 році Кому ВниZ настільки успішно виступили на польському готичному фестивалі Castle Party, що звернули на себе увагу не лише публіки, а й світових монстрів готик-сцени - гуртів Das Ich та Garden Of Delight. У 2002 році їхній незапланований виступ на найбільшому готичному фестивалі в світі Wave Gotik Treffen зібрав великий натовп фанів із різних країн Європи, які підспівували їм українською. Тож, сьогодні Кому ВниZ вже добре знають не тільки в Україні, але і за її межами. Андрій Середа, лідер гурту, має вражаючий голос, що характеризується критиками як "унікальний" і "кращий голос України". Зрештою, гурт Кому ВниZ можна вважати засновниками абсолютно нового музичного стилю в Україні: українська готика. Минулого року музиканти знову отримали запрошення від Wave Gotik Treffen і знов їхній концерт, що зібрав понад 1500 відвідувачів, настільки вразив журналістів і організаторів фестивалю, що запис виступу Кому ВниZ розмішено на презентаційному відео-DVD "Wave-Gotik-Treffen 2004". Так, Кому ВниZ (разом з всесвітньо відомими Das Ich, Cammouflage, Laibach, Diary Of Dreams, Clan Of Xymox) стали одним з тих 14 гуртів, відібраних з 160, що вважаються найбільш оригінальними представниками міжнародної готик-сцени. Диск, що вийшов 50 000 накладом, продається в усіх країнах Європи. Наразі Кому ВниZ перекладає свої пісні англійською для релізу в Європі і готує випуск нового альбому в Україні.

Стиль: gothic industrial, асоціації: Laibach, Rammstein, In Extremo, Megaherz, Treibhaus
Офіційний сайт гурту: www.komuvnyz.gothic.com.ua
Ознайомчі фрагменти пісень: "Кленовий Вогонь", "Нава", "Ліра", "Irgendwo, irgendwie, irgendwann (in german & english)"

Холодне Сонце/SolarIce (Україна, Тернопіль)

Гурт Холодне Сонце, створений наприкінці 90-х, тільки-но вийшов на вітчизняну готичну сцену, але зміг швидко отримати статус зірок. Якісна суміш готик-рока з love metal приваблює багатьох меломанів, а пісні гурту одразу стають хітами на радіо та телебаченні. У 2004 році гурт став першим готик-колективом, який отримав друге місце на мейнстрім-фестивалі „Перлини Сезону". Нещодавно Холодне Сонце випустили в Україні свій перший альбом "Промені сліз" ( "Tridens Records / Чорна Правда Рекордз" (Український Готичний Портал)). Після випуску альбому гурт отримує постійні запрошення, їздить з концертами по країнам СНД і Східної Європи: готик-фестиваль Gothland (Москва, Росія), готик-фестиваль Dark Way (Білорусь, Мінськ), концерти в Києві, Львові та Одесі. 30 липня Холодне Сонце представляє українську сцену на найбільшому в Східній Європі готик-фестивалі - Castle Party. У травні Холодне Сонце виграв конкурс реміксів відомої австрійської групи L'ame Immortelle, який буде видано на сінглі компанії BMG по всій Європі накладом 40 000. Томас Райнер (лидер L'ame Immortelle) та преса визначає Холодне Сонце як "гурт з України, що здатний будь-якій пісні дати нове народження у вигляді драйвового готик-року". Це закріплює за музикантами статус передових українських готик-рокерів. Зараз Холодне Сонце працює над виданням нового альбому у Європі.

Стиль: gothic rock / love metal, асоціації: The 69 eyes, HIM, The Cult, Type o Negative, The Sister of Mercy, Entwine
Офіційний сайт гурту: http://gothic.com.ua/hs
Ознайомчі фрагменти пісень: "Gloomy dream", "Calling (SolarIce remix of L'ame Immortelle)"

Gray/scale (Україна, Одеса)

Проект Олександра Гречаника з Одеси. Стиль Gray/Scale музичні критики характеризують як dark electro/goth synth (male voice). Першим творчим досягненням стала перемога за реміксування у 2002 році культової групи Wumpscut, композиції "Wreath of barbs". Згодом одеські музиканти випустили ремікс пісні "Revivor" гурту Funker Vogt, яка використала його на своєму міні-диску. Зараз триває робота над реалізацією альбому "Frozen to Core", що має з'явиться найближчим часом в Україні та Європі майже одночасно. Музика Gray/Scale поєднує в собі елементи таких стилів як industrial, goth synth та avantgarde electronics з оригінальною футуристичною та романтичною лірикою. У 2004 році група успішно виступила на фестивалі Wave Gotik Treffen у Німеччині. У травні 2005 Gray/Scale вперше виступили на польському фестивалі Dark East у Варшаві.

Стиль: dark electro / ebm / synth pop, асоціації: Depeche Mode, De/vision, Apoptygma Berzerk, Assemblage 23
Офіційний сайт гурту: www.grayscale.gothic.com.ua
Ознайомчі фрагменти пісень: "One of the million", "Believe", "Cover my world (Agonized by Love remix)"

Dust Heaven (Україна, Одеса)

Український synth goth / cold wave проект Dust Heaven створено у 2001-му році, він є сайд-проектом гурту Gray/Scale з участю вокалісти Ольги Пулатової з групи FLEUR. З самого початку гурт привертав на себе увагу завдяки поєднанню якісної готик-електроники Олександра Гречаника та унікального "ангельського" вокалу Ольги Пулатової. Стиль звучання даного проекту характеризується вітчизняною та німецькою пресою як synth goth, змішаний з cold wave (найближчі аналоги - європейська готик-електроника L'ame Immortelle, La Floa Maldita, Kirlian Camera). Сьогодні у складі гурту працює нова вокаліста - Анастасія. Дискографія групи поки невелика, але накопичено чимало матеріалу. У 2003 році гурт записав промо-сингл "Невидимки", що отримав позитивні відгуки багатьох вітчизняних та європейських музичних критиків. Сьогодні триває робота над синглом „Тихая Река", готується матеріал для майбутнього альбому (у тому числі з українськими та англомовними версіями пісень). Композиції Dust Heaven неодноразово звучали в ефірі українських радіостанцій. Дебютний концерт гурту відбувся наприкінці 2003 року у Москві на готичному міні-фестивалі разом з відомим австрійським dark electro проектом L'ame Immortelle. У березні 2004 року проводиться концерт на готик-паті в Одесі, у квітні - концерт у Києві, а у травні - успішний виступ на німецькому „Wave Gotik Treffen -2004". У травні 2005 року Dust Heaven вперше виступив на польському фестивалі Dark East у Варшаві, де викликав шалену реакцію.

Стиль: gothic synth, асоціації: L'ame Immortelle, La Floa Maldita, Kirlian Camera, Black Heaven, Tatu
Офіційний сайт гурту: www.dustheaven.gothic.com.ua
Ознайомчі фрагменти пісень: "Невидимки", "Тихая река", "Невидимки [see her in motion mix]", "Прозрачный человек"

Вій (Україна, Київ)

Починаючи з 80-х гурт грав рідкісну суміш темного року, пост-панку, елементів фолька та атмосфери української демонології. Перший альбом видано на польській студії Кока під назвою "Вій" . Вважаться найкращою роботою Дмитра Добривечора та компанії. До альбому входять такі оригінальні похмурі "готик" хіти як "Очі відьми", "Політ корчака" і "Туман". Завдяки цьому альбому Вій увійшов до історії української музики як перший проект язичної готики чи то як проект, найближчий до цієї стилістики. Полин текстів, що заглиблюють слухача до світу слов'янського язицтва, містики та музики на роздоріжжі між фольком та струнним готик-роком з альтернативними елементами. Самі ці підозрілі елементи й змінили стиль групи у 90-х, що почав тяжіти до звичайного фольк-року чи альтернативи. Нещодавно виданий альбом "Хата скраю села" повернув Вій до того, з чого гурт починав. Концерти Вія завжди є чимось незвичним завдяки своїй автентичній атмосфері.

Стиль: dark rock / folk rock, асоціації: Swans, In My Rosary, van Langen
Офіційний сайт гурту: http://viyfrom.kiev.ua
Ознайомчі фрагменти пісень: "Хата скраю села", "Туман", "Політ корчака", "Очi вiдьми".

Inferno (Україна, Київ)

Впродовж десяти років свого існування гурт Inferno кілька разів змінював стилістику свого звучання: trash-metal, мелодичний death/black-metal з жіночім академічним вокалом, gothic-metal. У 1996 році на рок-фестивалі "Power Perfect" Inferno отримали приз глядацьких симпатій. За тиждень музиканти записали демо "Agnus Dei", на головну пісню якого було знято відеокліп. Цей кліп увійшов до найкращої десятки хітів Національного хіт-параду "Територія А" і протримався там 111 днів. На початок 2003 року на рахунку Inferno було вже понад сто концертів, 4 міні- і 2 повноцінних альбоми. Видання "Енциклопедія українського року" розмістило інформацію про гурт Inferno у почесному розділі "Легенди". Минулого року музиканти відсвяткували свій десятирічний ювілей. Сьогодні стиль gothic-metal має найбільший вплив на мелодику, імідж та світогляд музикантів.

Стиль: gothic metal, асоціації: Lacuna Coil, Guano Apes, Xandria, Nightwish, Paradise Lost, EverEve, Theatre of Tragedy
Офіційний сайт гурту: http://inferno.com.ua
Ознайомчі фрагменти пісень: "Дыхание"

Ginger Snaps (Україна, Одеса)

Високотехнологічний проект з Одеси, що був визнаний Українським Готичним Порталом "сенсацією готик-сцени України 2005" швидко набирає обороти та підсилює свій імідж дуже активного гурта. Стилістика Ginger Snaps - ebm / industrial, потужні гітари а-ля Раммштайн та шквал похмурих електронних бітів. Зовнішній вигляд учасників Ginger Snaps є яскравим відображенням єстетики кібер-готики. У 2005 перші два треки Ginger Snaps - "Digital slave" та "Hunting 4" одразу стали хітами українських танц-полів на готік-вечірках від УГП. Майже одразу за ними з`явилася й індустріальна кавер-версія від ДС на пісню Холодного Сонця "Тінь кохання". З самого початку гурт складається з мастермайнда та єдиного учасника - Романа Мітоса, що створює всю музику та пише усі тексті. Ginger Snaps активно працює над своїм першим альбомом, що планується до виходу восени 2005.

Стиль: ebm / industrial rock / cyber metal, асоціації: Razed in black, Oomph!, Terminal Choice, Red Cell, Treibhaus
Офіційний сайт гурту:
Ознайомчі фрагменти пісень: "DiGiTal SlAvE", "Hunting 4 (child mix)"

Slide Show (Росія, Москва)

Завдяки ідеальному міксу жорсткої електроніки (ebm/gothic electro) і штурмових індастріал-гитар московська група Slide Show відразу стає бажаним гостем на багатьох готік-вечірках Москви та Санкт-Петербурга. Цьому сприяли сильний голос вокалістки і тексти пісень. Однією з найважливіших складових популярності групи став доволі виразний імідж музикантів на грані кібер-готики, граціозного фетишу і темної еротики. На початку 2003 року Slide Show записує своє перше демо, а згодом - альбом. З 2004 року гурт розпочинає концертну діяльність у співробітництві з проектом Dark Moscow: бере участь у концерті "The Nightmare Before Christmas", фестивалях "Dark Moscow-I: From Live to Cyber" і "Dark Moscow-II: Спокуса". Минулого року за підтримки продюсерського центру "Украинский Готический Портал" відбувся перший виступ гурту у Києві.

Стиль: cyber / fetish gothic, асоціації: London After Midnight, Snake River Conspiracy, Rammstein, Terminal Choice, Kidny Thieves
Офіційний сайт гурту: http://www.slide-show.ru
Ознайомчі фрагменти пісень: "Lagy", "То, что ты сделал", "Не отпускай"

Dromos (Білорусь, Мінськ)

DROMOS - скандально відомий білоруський проект, що викликав багато протирічних відгуків завдяки своїм екстремальним перфомансам. Проект засновано у 2000 році, планувався він як суто студійний, але наразі у концертній практиці гурту понад двох десятків клубних та фестивальних виступів. У музичному плані за основу береться депресивна пост-апокаліптична атмосфера, і спектр звукових варіацій не є чітко обмеженим: від dark-wave/ambient до industrial/noise. Дискографія сьогодні нараховує два альбоми "Sacrifice to Abyss" і "Voices", що були видані на власному лейблі Somord Prods. Концепція творчості - переосмислення й ретрансляція эзотерико-міфологічних здобутків скрізь призму сучасної постіндустріальної культури. DJ Shamanka - одна з учасників проекту DROMOS, куратор лейбла Somord Prods і засновник білоруського альтернативного фестивалю "DARK WAY". У якості ді-джея приймала участь в різних клубних вечірках і фестивалях Мінську тощо.

Стиль: ritual industrial / dark ambient / experimental, асоціації: Jack or Jive, Umbra Generis Sui, Northaunt, In Slaughter Natives, Raison d'Etre, This Mortal Coil
Офіційний сайт гурту: http://www.somord.org
Ознайомчі фрагменти пісень: "Access denied", "Voices", "Zikkurat"


Оля і Монстр (Україна, Одеса)

Новий проект Ольги Пулатової, вокалістки відомого одеського гурту FLEUR. Проект є у певній мірі реінкарнацією гурту АЕРОПЛАН, у якому Ольга приймала участь до створення Флер. Темно-електронна, гіпнотична музика Монстра у поєднанні з оригінальним голосом Ольги дає надзвичайний еффект. На фестивалі "Діти Ночі: чорна рада 2" вперше представить публіці досі невидані унікальні твори проекту.

Стиль: dark electronics, асоціації: Tricky, Tori Amos, Milu, Sara Noxx, Dust Heaven
Офіційний сайт гурту: немає
Ознайомчі фрагменти пісень: поки немає. Для прослуховування пропонуются пісні акустичного проекта Ольги Пулатової, під назвою Флер (FLEUR): "Сердце", "Опасная бритва", "Грустный клоун" , "Синие тени".


Necropolis (Dollheads) (Україна, Київ)

Nekropolis - це команда, що своїм віком достойно складає конкуренцію Кому ВниZ. Музиканти с Міста Мертвих почали грати gothic rock / post punk в кінці 80-х в Україні під назвою «День що помирає рано» разом з Фомою ("Мандри"). Їздили з концертами по Україні та Росії (концерти в Твері та в Саратові на «Индюшатах»). У 1992 «День що помирае рано» розпався і породив гурт - Nekropolis. Фома пізніше створив гурт Мандри. Завдяки захопленню похмурою естетикою (музиканти Некрополіса слухали Bauhaus, Swans та Dead Can Dance) гурт входить до першої хвилі прихильників цієї неприйнятної для суспільства музики та способу життя в Україні. В 1996 році команда випустила свій перший альбом "Три мої життя", в якому вона поєднала український готичний рок з темною електронікою. Nekropolis були першим гуртом в Україні, який заспівав англійською мовою, що на жаль зробило їх не надто популярними на той час. У 2003 трек Некрополіса вийшов на добірці "Українська готика, 1" і став лейтмотивом диска. В 2004 стався ще перший прорив гурту в Європу завдяки Українському Готичному Порталу: цього разу пісня Некрополіса "Challenger" попала разом с треками Gray/scale та Кому Вниз на добірку "Dark East", яка презентувала кращі готик-гурти Східної Европи і була видада студією Big Blue / SPV Poland. Зараз готика поширена і після довгого, майже 10 років, перебування в андеграунді, гурт працює над другим альбомом...

Стиль: gothic rock / post rock / dark wave, асоціації: Swans, Bauhaus, Joy Devision, Mogwai. Інформація - скоро...
Офіційний сайт гурту: немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Ukrainian Gothic"

Strigoii (Україна, Київ)

"Strigoii" - молодий, але дуже перспективний гурт на готичній та незалежній сцені України. Музика проекту представляє собою дуже успішне поєдання темної та меланхолійної єлектроніки з потужними рок-гітарами і чимось нагадуе критикам саунд GARBAGE. Засновниками проекту є Ганна "Strigoii" Бєліна, Олександр Барановський (гурт "Друга Ріка") та Сергій Гера (гурт "Друга Ріка", учасник Скрябіна і Molotov 20). Ганна пише слова та музику, Олександр та Сергій - пишуть музику та роблять аранжування пісень. В квітні 2005 рокувідбулася перша репетиція гурту та з того часу було сформовано його остаточний склад. В липні 2005 року гурт "Strigoii" став дипломантом всеукраїнського фестивалю музики та мистецтв "Перлини Сезону". На початку серпня на студії "Pteroduction" за допомогою Олега Яшника було записано перший трек з назвою "Невтрачена надія", а недавно Українському Готичному Порталу було вже надано 3-трекове демо. Нещодавно Strigoii заспівала дуетом з готик-рок гуртом Холодне Сонце (пісня "Calling'). Наразі гурт працює над першим повноцінним альбомом.

Стиль: dark rock / cold wave, асоціації: Garbage, Julia Lord.
Офіційний сайт гурту: немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Лялька", "Не втрачена надія"

Оксана Малицька (Україна, Київ)

Оксана Малицька є власницею потужного оперного вокалу. В поєднанні з важким готик-металічним стилем її творчість одразу була приречена на порівняння з більш відомими Nightwish та Within Temptation, хоча вокал у Оксани є набагато сильнішим та багатшим ніж у солісток вищезгаданих гуртів, а тексти - на українській . На фестивалі "Діти ночі: чорна рада" публіці будуть вперше представлені роботи проекту.

Стиль: gothic sympho metal, асоціації: Nightwish, Within Temptation, Epica, Moonlight. Інформація - скоро...
Офіційний сайт гурту: немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Повінь часу"

Вомбад (Україна, Рівне)

Вомбат є одною з нових українських команд, які грають музику з єлементами готики та балансують на межі готик-сцени та мейнстріму. Поєднання єлектроніки та готик-рокових ріфів з сильним і спокійним вокалом Вадіма Гончарова одразу стало характерною ознакою творчості Вомбата ще на перших демо-матеаріалах, у 2003. Брали участь в різних локалбних фестивалях серед яких "Червона Рута" і "Майдан", а також їздили за підтримки ФДР та gothic.com.ua на польский фестиваль присвячений входу Польщі в ЕС. Нещодавно, у 2005, вийшов дебютний реліз гурту, диск "Вісім годин на добу".

Стиль: dark rock, асоціації: Behind the scenes, Кукриниксы. Інформація - скоро..
Офіційний сайт гурту: немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Я сумую", "Сон"

Prophetic Dream (Білорусь, Мінськ)

PROPHETIC DREAM - проект, що засновано в 1998 році музикантом Waat "Prophet" Voltriim, який спочатку грав dark-ambient / darkwave та записав на цей час 5 демо-альбомів, багато синглів та промо семплерів. Останнім часом проект активно концертує містами Білорусії. Музика проекту достатньо модернізувалась. В новому матеріалі можна почути елементи: gothic-electro, future-pop, industrial, darkwave, cyber-metal. З січня проект знаходиться в студії "Ashes Records", де записує дебютний повноформатний альбом. Його вихід планується на осінь 2005.

Стиль: cyber gothic electro, асоціації: Ewigheim, Terminal Choice, The Fair Sex
Офіційний сайт гурту: поки немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Nuclear impulse"

La Reine Margot (Білорусь, Мінськ)

Проект LA REINE MARGOT, створений на основі гурту ИНТЕРВЕНЦІЯ і граючий музику у стилі, який поєднує готик-рок та дарк-вейв, був заснований в 2002 Франсуа Конде. Зимою 2004 року Франк, захопившись європейською готичною музикою та індастріелом, вирішив почати запис дебютного альбому проекта LA REINE MARGOT. Весною 2004 року він запропонував творчу співпрацю програмісту Олександру Адамовичу. Їх робота над диском продовжувалась чотири місяці, після чого запис першої версії альбому "A&A" був завершений. В кінці літа 2004 Франк відновив роботу над диском з Дмитром Абдієвим, автором творів у стилі "дарк електроніка". Демо-альбом швидко отримує статус "кращий запис білоруського гурту в 2004" від DJ COMMANDO LABELLA. Після серії концертів на рок-фестивалях LA REINE MARGOT презентують альбом "A&A" на gothic-party TWILIGHT REALM в Мінську (клуб Step, 17 березня 2005). Пісня "Инерція" звучить в програмі Влада Бубена "Загублений світ" на радіо "Мінськ". В травні 2005 КОРОЛЕВА МАРГО виступає на gothic party DARK WAY і екранізує там своє перше відео. В даний час Франк, за допомогою Олександра Адамовича, записує другий альбом в стилі, охрещеному їм як dark electro-rock ("похмурий електронний рок"), який буде називатись "Опера". Ніколи не зраджуючи своєму творчому кредо, він продовжує створювати музику - готичні пісні КОРОЛЕВИ МАРГО.

Стиль: gothic rock / dark wave, асоціації: Віктор Цой (КІНО), Corpus Dilecti, Children On Stun, Funhause, classic UK gothic rock
Офіційний сайт гурту: поки немає
Ознайомчі фрагменти пісень: "Хрустальная", "Инерция", "Музыка ночных берегов", "Реинкарнация"

Тінь Сонця (Україна, Київ)

Започаткований в 1999 році, український gothic folk metal гурт широко відомий в колах справжніх цінувальників української музики. Творчість гурту спрямована на гармонійне поєднання образів минулого з сьогоденням, на висвітлення внутрішніх суперечок в душі ліричного героя, його почуттів та емоцій в обіймах таємничого навколишнього світу, де вирує зовсім інше - потойбічне життя... Влітку 2001 року "Тінь Сонця" записує культову готичну композицію "Хрестини Вовкулаки", яка входить у дебютний альбом команди - "Святість Віри" (2002). Тираж альбому був суто ексклюзивним, але цього було достатньо, аби про нього дізналися по всій Україні. В лютому 2004 року "Тінь Сонця" було відзначене позитивними відгуками після виступу в ПК "КПІ" в день закоханих, а вже у серпні гурт виборює гран-прі на київському фестивалі "Подих-2004". Це відкриває молодій команді значно ширші можливості бути почутою. Наступний альбом під назвою "Над Диким Полем" (2005) містить такі характерні для української готики речі, як "Розорана Цілина" та "Палає Степ". Не є винятком і загальновизнана "Козача Могила", яка окрім того вирізняється суто автентично-українськими елементами. Черговий альбом "За межею" відображає ліричного героя у постійному стані пошуку себе у світі зневіри та безнадії. Незабаром щойно зведений альбом буде доступний більшому колу українських готів...

Стиль: gothic folk metal / folk rock, асоціації: In Extremo, Кому Вниз
Офіційний сайт гурту: www.sun-shadow.info
Ознайомчі фрагменти пісень: поки немає.

Оркестр Янки Козир (Україна, Київ)

Гурт "Оркестр Янки Козир" спалахнув на малих та великих сценах у 2001 році. Перші концертні виступи гурту не потребували знання такого слово як "готика" - її глядачі переживали і відчували. Вихід та перебування колективу на сцені супроводжувався психоделічно-готичними мотивами під ритми драйву справжнього року. Напівтемна сцена та спонтанні спалахи світла поєднувалися з рухами учасників колективу, що були вдягнені у чорні балахони та білі мертві маски. Хтось плакав, хтось кричав, хтось радів і відривався всім своїм тілом і розумом від планети "Земля". Були такі, що ставали білими і занурювалися у свої комплекси, звідти вони і не поверталися, на словосполучення "Оркестр Янки Козир" лунала перелякана відповідь: - "негативна енергетика", "дияволізм", "не наша музика". А насправді Оркестр Янки Козир - це діти ночі, які тягнуться до Сонця. Сам гурт іронічно описує свій стиль як: "радісне театралізоване арт-готік-фолк-класик-рок-шоу". Мови на яких співає Оркестр Янки Козир: українська, німецька і англійська. За час свого існування колектив став: переможцем Всеукраїнського фестивалю "Перлини Сезону-2001" (Запоріжжя-Київ) у жанрі рок-музики; був хед-лайнером заключного дня фестивалю розвинутої української молодїжної музики "М-Місія-2002" (Київ); учасники традиційного травневого мистецького фестивалю в м.Люблін (Польща) 2003р.; хед-лайнери європейських гуртів на інтернаціональному гала концерті, присвяченому вступу Польщі до Євросоюзу. м.Кеншен (Польща) 2004р.; володарі Гран-Прі всеукраїнського рок-фестивалю "Тарас Бульба" (Дубно) 2004р.; переможці всеукраїнського фестивалю "Велика рок-н-рольна битва" (Київ) 2004р та гостями числених фестивалів: Сила України-2005, Шешори-2005, Тарас Бульба-2005, Володимир-2005. Були отримані запрошення на міжнародні фестивалі у Польщі, США, Білорусі, Італії тощо..

Стиль: shock rock / gothic / opera / punk / folk , асоціації: Rocky Horror Show, Pink Floyd, Rammstein
Офіційний сайт гурту: www.oyak.domivka.net
Ознайомчі фрагменти пісень: "Політ коршака", "Пекельний шлях", "Вовчиця я"



(с) УКРАЇНСЬКИЙ ГОТИЧНИЙ ПОРТАЛ